POLICJANT

Policjanci to liderzy frakcji Policji. To do nich należy najważniejsza decyzja - kogo ochronić. Jeśli policjantów jest dwóch, mogą oni chronić dwie osoby, jednak nie mogę oni chronić samych siebie ani siebie wzajemnie. Każdą osobę Policjant może chronić maksymalnie dwie tury pod rząd. 

DETEKTYW

Podobnie do szpiega, może on wytypować jedną osobę, której stanowisko chce sprawdzić. Odkryta osoba nie dowiaduje się, że została odkryta, co stanowi przewagę Policji.

ADWOKAT

Adwokat należy do frakcji Dobra, jednak nie jest w żaden sposób zależny od działań Policji. Na końcu każdej tury, tuż po głosowaniu, dowiaduje się, jakie są jego wyniki i ma możliwość uratowania osoby z największą liczbą głosów. W przypadku, gdy Adwokat wykorzysta swoją umiejętność staje się cywilem i zabita zostaje osoba z drugą największą liczbą głosów.

CUDOTWÓRCA

Cudotwórca to kapłan Zakonu, który porzucił jego idee i postanowił działać dla dobra Policji. Gdy bliska mu osoba umrze, może wykorzystać moce, które zostały mu po opuszczeniu Zakonu i wskrzesić zmarłego. Gdy wykorzysta umiejętność traci ją raz na zawsze i ostatecznie zostaje cywilem. Może on wskrzesić tylko członka frakcji dobra.

CYWIL

Cywilem jest każdy gracz, który nie dostał żadnej umiejętności, lub został jej pozbawiony poprzez wykorzystanie jej. Cywile są przez niektórych nazywani "mięsem armatnim", gdyż rzeczywiście mają tylko prawo do głosu i... umierania.