logo.png

Holly Cove to niewielka miejscowość położona na południu Anglii.

Nikt nie spodziewał się, że pewnego dnia dojdzie tam do tak potwornej tragedii...

A na pewno nie dzieci Brendy Ruck.

Czy John i Jolene rozwikłają zagadkę

śmierci ukochanej matki?

1. Odnajdź Mordercę!

Holly Cove nigdy nie spotkało się z tak poważnym przestępstwem. Policja ma związane ręce, dlatego dzieci Brendy biorą sprawę na siebie. Zbieraj poszlaki i obserwuj postaci spotkane w trakcie śledztwa, aby na koniec edycji wytypować mordercę i sprawić, aby dosięgła go sprawiedliwość.

2. Klimat ponad wszystko!

W tej edycji morderca ograniczy się do zabicia jedynie jednej osoby. Wszystkich innych będzie on szantażował - co jakiś czas będzie on uciszał kolejne ofiary, które nie będą mogły przez to oddawać głosów w głosowaniach. Szantaż ten nazywamy uciszaniem.

 

3. Uważaj na Szajkę!

W grze są dwie osoby, które wspomagają zabójcę - uciszają swoje typy (czyli w jednej rundzie uciszonych zostaje aż 3 graczy - 2 za członków szajki, trzecią typuje Mistrz Gry) i robią to aż do momentu końca gry lub swojego zdemaskowania. Uczestnicy głosują na członków Szajki co dwie rundy, czyli co 6 uciszonych osób. Jeśli poprawnie wytypują gangstera, zyskują 10 punktów na głowę. Jeśli jednak zrobią to źle, to tracą ich 5. Zadaniem członków Szajki jest dotrwanie do samego końca gry. Jeśli im się uda, każdy z nich otrzymuje dodatkowe 20 punktów. Zwykli cywile również otrzymują 20 punktów za dotrwanie do końca dnia fabularnego.

4. Pozostałe role

Szajka to nie wszystko! W grze istnieją również dwie inne role: Medyk oraz Szczęśliwiec. Obydwie z ról zostają wybrane na początku każdego dnia i obowiązują aż do jego końca. Medyk zostaje wytypowany przez Mistrza Gry za swoje zasługi poprzedniego dnia lub w poprzedniej edycji. Szczęśliwiec natomiast jest osobą, którą zgłosi do tej roli najwięcej graczy - oznacza to, że jej najbardziej ufają. Obydwie osoby są nieśmiertelne. Medyk leczy rany, a Szczęśliwiec posiada prawo do podwójnego głosu w typowaniu Szajki.

5. Czy można umrzeć?

Mafia nie byłaby Mafią, gdyby nie było można zginąć. Nie dzieje się to jednak na skutek działań tytułowej mafii, a w wypadkach niezależnych od woli graczy. Niestety, aby umrzeć, trzeba mieć ogromnego pecha. Zdarzenia losowe nie będą zbyt częste, a jeśli już, to zazwyczaj będą was jedynie ranić. Od tego jest Medyk, którego leczenia trzeba nie przetrwać, aby zginąć. Podsumowując, Pokój Duchów w tej edycji będzie miał raczej lokatorów możliwych do zliczenia na palcach jednej ręki.

6. Głosowanie na koniec edycji

Ostatniego dnia gry, tuż przed finałem fabuły, opublikowany zostanie link do głosowania na Mordercę. Na podstawie wszystkich zebranych wskazówek, motywów, notatek i obserwacji gracze typują w formularzu swojego zabójcę. Jeśli wytypują go poprawnie, otrzymują aż 50 punktów!

7. Świąteczny Król Zła

Poza dyplomami za 10 pierwszych miejsc w świątecznym rankingu przewidujemy specjalną nagrodę dla zwycięzcy edycji - unikalny tytuł Świątecznego Króla (lub Królowej) Zła. Wiąże się to z nagrodą rzeczową, która stanowić będzie niespodziankę. W głosowaniu zostanie wybrana również osoba, która najbardziej angażowała się w rozgrywkę - Klimatyczna Dusza. Dusza otrzyma nieco skromniejszą nagrodę, niemniej jednak wciąż całkiem cenną!

8. Baw się dobrze!

Edycja specjalna jest edycją świąteczną, dlatego nie chcemy, aby została zapamiętana z kłótni i dram. Wszyscy wspólnie rozwiążmy zagadkę Holly Cove w spokojnym gronie, bez niepotrzebnych prowokacji. W razie problemów z naruszeniem tej zasady proszę o kontakt, będziemy się starać, aby edycja była najbardziej pokojową ze wszystkich, macie moje słowo!

Do zobaczenia 9 grudnia o 20:00!

Organizatorzy