PIERWSZY WAMPIR

Pierwszy Wampir to stanowisko wybierane NA CAŁĄ EDYCJĘ. W przypadku jego śmierci nikt nie dowiaduje się, że był to Wampir, ponieważ umiera on jak zwyczajny Cywil. Wampir może co dwie tury zaatakować wybraną osobę, po czym zabić ją lub jedynie ranić (w zależności od poczynań Straży.)

WYROCZNIA

Wyrocznia jest darzoną ogromnym szacunkiem, popularną osobą, której tożsamość zna każdy. Wyrocznia na samym początku gry dowiaduje się, kto jest Hersztem Zabójców, Królem, Hierarchą Heretyków i Rządcą. Jeśli umrze członek frakcji danej osoby, np. Strażnika, drugi może iść do wyroczni i spytać jej o wskazówkę co do tożsamości Zabójcy. (Czy...?) Wyrocznia odpowiada "tak" lub "nie", oczywiście ówcześnie konsultując się z Mistrzem Gry. Ma również prawo do podwójnego głosu.

KAT

Kat to osoba, która jest odpowiedzialna za publiczne egzekucje graczy. Po głosowaniu zabija on wybraną przez tłum osobę.

ZIELARZ

Zielarz jest odpowiedzialny za leczenie osób zranionych na skutek różnych wypadków.

WYBRANIEC

Wybraniec zostaje wytypowany przez ludzi na najbardziej zaufaną osobę, od razu, na początku gry. Dzięki temu ma on prawo do podwójnego głosu.