WAMPIR

Wampiry to stworzenia nocy, które żyją z krwi upolowanych ofiar. Wampir, jako postać neutralna ma prawo do wyboru strony, której będzie pomagał. Jest to obustronna korzyść, gdyż Wampiry pomagają zabijając. Wampir może pozostać neutralny. Ma on również prawo do zabicia dowolnej osoby co dwie tury.

WRÓŻBITA

Wróżbita to osoba, która potrafi przewidywać przyszłość. Raz na turę pisze nazwisko gracza do Mistrza Gry, po czym czeka na wyniki głosowania. Jeśli osoba umarła, to Wróżbita otrzymuje prawo do podwójnego głosu.

KAT

Kat to pierwsza postać wprowadzona do gry, którą wybierają gracze. W pewnym sensie zastępuje ona Mistrza Gry, gdyż ma prawo do zabijania graczy wytypowanych na śmierć w głosowaniu. 

MEDYK

Medyk to postać wprowadzona do gry, jaką jako drugą mogą wybrać gracze. Tak jak w przypadku kata następuje to na początku gry. Medyk leczy rannych graczy komendami z bota (!ratunek1, !ratunek2, !ratunek3).

SZCZĘŚLIWIEC

Szczęśliwiec to osoba, której gracze w grze najbardziej ufają. Jako trzecia wprowadzona w Mafii zostaje wybrana przez graczy (choć nie zawsze), jak już było napisane wcześniej - najbardziej zaufana, co wiąże się z tym, że Szczęśliwiec ma do dyspozycji podwójny głos.