MAFIA

Mafia to jedna z najważniejszych postaci w grze. Jej przedstawiciele zostają wytypowani przez Mistrza Gry na samym jej początku. Zazwyczaj wybiera się ich dwóch, przez co obydwoje muszą dojść między sobą do porozumienia w kwestii zabójstwa. Raz na turę Mafia zabija osobę, którą uważa za dobry cel. Mafia może wybrać na cel członka swojej frakcji (ale tylko za jego zgodą).

SZPIEG

Szpieg ściśle współpracuje z Mafią będąc odpowiednikiem Detektywa dla tej właśnie frakcji. Co turę może on wytypować jedną osobę i dowiedzieć się, jakie stanowisko ona zajmuje, jednak kosztem tego, że dana osoba dowie się, że została odkryta. 

DEALER

Aby zarobić, herszt mafiozów postanowił zaangażować się w rozprowadzanie narkotyków. Jeśli bot będzie przychylny, Dealer może odurzyć wybraną przez siebie osobę (poza Szczęśliwcem, którego dar szczęścia nie pozwala na takie błędy) i tym samym odebrać jej na jedną turę prawo głosu. Gdy Dealer umrze, jego poplecznicy rozprowadzają cały pozostały towar pomiędzy członkami zabawy. W ten sposób umiejętność głosu na jedną turę traci 5 osób.