BIEGŁY LEKARZ

Na początku gry wybiera on trzy osoby, które chroni przez całą grę aż do swojej śmierci. Jeśli któraś z tych osób zostanie wybrana przez Detektywów, Kult, lub umrze przez zdarzenia losowe to czekają ją jedynie głębokie rany, które Medyk może wyleczyć. Lekarz jest wybierany przez Mistrza Gry i nietykalny, co oznacza, że nie można go zabić w głosowaniu.

BIEGŁY PSYCHOLOG

Biegły psycholog może raz na dwie tury spróbować wylosować możliwość "nawrócenia" Wiernego lub Policjanta i odebranie go z rąk jego frakcji. Psycholog jest wybierany przez Mistrza Gry i nietykalny, co oznacza, że nie można go zabić w głosowaniu.

BIEGŁY PRAWNIK

Biegły prawnik może raz na trzy tury wystąpić o uniewinnienie skazanego na śmierć i wskazać osobę, która jego zdaniem powinna zostać zamordowana. Jeśli gracze zgadzają się z jego wyrokiem to umiera osoba wskazana przez Prawnika, jeśli nie zgadzają, to umiera osoba, która była druga w głosowaniu. Prawnik jest wybierany przez Mistrza Gry i nietykalny, co oznacza, że nie można go zabić w głosowaniu. Prawnik nie może brać w nim udziału.